Францускиот клуб не дава попуст за Бразилецот

ПСЖ бара висока сума за Нејмар, планот на Барса за убиствено трио во нападот тешко дека ќе се реализира

ПСЖ одреди виско обесштетување за Нејмар кое Барселона нема да може да го плати, особено не во време на коронавирус.

Барселона има желба да направи моќен напад со тоа што ќе ги ангажира Лаутаро Мартинез од Интер и Нејмар од ПСЖ кои треба да му прават друштво во офанзивата на Меси.

Меси ги посакува неговиот сонародник Лаутаро и пријателот Нејмар, но се чини дека само половина желба ќе му се оствари.

Ангажманот на Лаутаро Мартинез е реален иако се уште е неизвесно дали Барса ќе постигне договор со Интер доколку не ја активираат откупната клаузула од 111 милиони евра.

Но проблем ќе биде ангажманот на Нејмар, според каталонски „Спорт“, ПСЖ не сака ни да слушне за продажба на Нејмар под 175 милиони евра во кеш.

Францускиот клуб е дециден дека нема да прифати ниту помала сума од таа, ниту фудбалери во обратен правец кои би го намалиле обесштетувањето.

Со ваквиот став ПСЖ ќе застане на патот на Барселона да го направи тоа убиствено трио во нападот.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе