Откако го изненадија големиот фаворит

Првиот човек на Алкојано: Имаме буџет од 700.000 евра, победата над Реал му дава позитивна енергија за клубот

Претседателот на Алкојано вели дека нивниот буџет изнесува нешто над 700.000 евра и додава дека триумфот над Реал Мадрид е позитивна енергија за клубот но и за градот.

Третолигашот Алкојано вечерва приреди сензација, го совлада големиот Реал Мадрид и да го елиминира од Копа дел Реј.

За успехот да биде поголем, голот за победа беше постигнат во моменти кога домаќините имаа играч помалку на теренот.

„Ова е позитвна енергија за клубот но и за целиот град. Имаме буџет од нешто над 700.000 евра“ - вели претседателот Антонио Хустисија.

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе