Направи сефте

Првенец на Елмас во дресот на Фенер, прекрасен гол на Македонецот против Феенорд (ВИДЕО)

Елиф Елмас го забележа првиот гол во дресот на Фенербахче, на пријателскиот натпревар со Феенорд, Македонецот вечерва прецизно биеше од преку 20 метри.

Откако во последните неколку месеци од минатата сезона се најде во немилост кај Кочаман, Елиф Елмас ужива голема доверба кај новиот предводник Филип Коку на подготовките за новата сезона.

Македонецот беше стартер на сите три меча, а вчерва на укажата доверба одговори со прекрасен гол против Феенорд, негов првенец во дресот на Фенер.

Елиф Елмас начека една топка на 25 метри и прецизно пласираше во аголот за 1-0 во 7. минута.

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе