Лига 1

Прва победа за Покетино како тренер на ПСЖ (ВИДЕО)

ПСЖ со убедливи 3-0 победи на гостувањето кај Брест, ова беше деби триумф на Маурисио Покетино како предводник на францускиот клуб. 

Не му успеа од прва, но победи на вториот натпревар на кој го водеше тимот, деби триумф на Покетино како тренер на ПСЖ.
 
Резултатот го отвори Кин уште во 16. минута но потоа долго се чекаше на втор погодок кој стигна дури при крајот на мечот.
 
Во 81. минута Икарди погоди за 2-0, а две минути подоцна Сарабиа ги постави конечните 3-0.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе