Серија А

Прва победа за Џенова по ре-стартот на Серија А, Пандев и Шене донесоа три важни бода (ВИДЕО)

Џенова конечно се израдува на победа, Пандев и Шене вечерва ги предводеа популарните „Грифоне" до триумф од 2-0 над СПАЛ.

Џенова последен пат триумфираше во март, па тимот на нашиот Горан Пандев падна во зоната за испаѓање. Денеска го пречекаа последнопласираниот СПАЛ па ова беше прав момент за прв триумф по четири месеци.

Избраниците на Никола одговорија на предизвкот и на крајот славеа со 2-0. Резултатот го отвори Горан Пандев во 24. минута, Македонецот одлично исконтролира една топка, се намести на шут и со десна ја затресе мрежата за 1-0.

Пред крајот на првиот дел, Фалке промаши пенал, но трите бода ги осигура Шене на стартот од второто полувреме со прекрасен погодок од слободен удар.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе