Ла Лига

Прв пораз на Чави како тренер на Барса, Бетис победи на Камп Ноу (ВИДЕО)

Бетис ги освои трите бода на Камп Ноу против Барселона откако со гол на Хуанми во финишот на мечот дојде до победа од 1-0.

Чави првпат ја почувствува горчината на поразот како тренер на Барселона. Каталонците не играа убедливо ни во претходните мечеви но доаѓаа до бодови, сепак овојпат не беше така.
 
Клучниот момент се случи во 79. минута кога по една убава акција Хуанми постигна гол за победа на Бетис од 1-0.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе