Има време, ќе научат да ги работат

Прскалките добија најголемо внимание на отварањето на новиот стадион во Албанија (ВИДЕО)

Прскалките кои за време на мечот меѓу Албанија и Франција ги истушираа навивачите се хит на социјалните мрежи. 

Синоќа беше отворен новиот стадион, „Ер Албанија“, на кој домашната селекција загуби од Франција со 2-0.
 
Но, ниту стадионот, ниту случувањата од натпреварот не добија внимание како прскалките. Тие наместо да прскаат кон теренот, тушираа навивачи на трибината и станаа хит на социјалните мрежи.
 

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе