Вербалната расправија заврши со гест кој сите го разбраа

Провокација од Манолас за Суарез, му покажа три прсти и го потсети на болната елиминација во ЛШ (ВИДЕО)

Костас Манолас на синоќешниот натпревар помеѓу Наполи и Барселона испрати провокација до Луис Суарез и го потсети за болната елиминација од Лигата на шампионите од пред две години и поразот од Рома од 3-0.

Гркот и Уругваецот имаа неколку дуели во воведните минути од првото полувреме, а кога беше направена кратка пауза за играчите да се освежат, двајцата започнаа мала расправија на теренот и почнаа да си дофрлаат нешто.

Се заврши со еден гест на Костас Манолас, дефанзивецот му покажа три присти на Луис Суарез. Поракаа е јасна, фудбалерот на Наполи го потсети Уругваецот за болната елиминација од Лигата на шампионите пред две години.

Рома направи голем кам-бек, дома славеше со 3-0 и токму Костас Манолас го постигна третиот гол кој значеше дека Барса со наведната глава ќе се врати дома.

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе

Да се стави точка на великобугарскиот шовинизам е насловот позајмен од едно писмо напишано во јули 1946 година од Илинденската организација до Владата на слободна Македонија.

повеќе