Ќе почека на официјалното деби за Реал Мадрид

Проблеми за Зидан, Азар се повреди на тренинг!

Лоши вести за Зидан, Еден Азар заработил повреда на бутниот мускул за време на тренинг и ќе го пропушти стартот од сезоната во Примера. 

Азар го пропушта натпреварот против Селта во Виго, а нема да биде во опција и за неколку потоа. Тој заработи повреда на бутниот мускул за време на тренинг на Реал Мадрид и ќе биде во аут од три до четири недели.
 
„АС“ прогнозира дека Азар покрај дуелот со Селта ќе ги пропушти и мечевите со Ваљадолид и Виљареал. Потоа следуваат квалификациски натпревар со Белгија кои би требало исто така да ги пропушти.
 
Се очекува да се врати дури за четвртото коло од Ла Лига и дуелот против Леванте на Бернабеу.

„Сметам на вас“. Со овие зборови, претседателот Макрон апелираше до граѓаните на Северна Македонија да гласаат за Преспанскиот договор на референдумот на 30 септември 2018.

повеќе

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе