Ќе почека на официјалното деби за Реал Мадрид

Проблеми за Зидан, Азар се повреди на тренинг!

Лоши вести за Зидан, Еден Азар заработил повреда на бутниот мускул за време на тренинг и ќе го пропушти стартот од сезоната во Примера. 

Азар го пропушта натпреварот против Селта во Виго, а нема да биде во опција и за неколку потоа. Тој заработи повреда на бутниот мускул за време на тренинг на Реал Мадрид и ќе биде во аут од три до четири недели.
 
„АС“ прогнозира дека Азар покрај дуелот со Селта ќе ги пропушти и мечевите со Ваљадолид и Виљареал. Потоа следуваат квалификациски натпревар со Белгија кои би требало исто така да ги пропушти.
 
Се очекува да се врати дури за четвртото коло од Ла Лига и дуелот против Леванте на Бернабеу.

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе