„Росонерите“ ќе мора да прават промени во последен момент

Проблеми за Милан пред дербито со Рома, Донарума позитивен на коронавирус!

Милан попладнево соопшти дека тестирањата од вчера донеле пет позитивни случаи на ковид-19, Џиџо Донарума и Јенс Петер Хауге се заразени како и тројца членови на персоналот.

„Росонерите“ вечерва ја пречекуваат Рома во дербито на 5. коло а плановите на Пиоли треба да се променат во последен момент. Милан попладнево соопшти дека тестирањата направени вчера донеле пет позитивни случаи на ковид-19.

Заразен е голамнот Џиџо Донарума, напаѓачот Јенс Петер Хауге како и тројца членови на персоналот.

Па „росонерите“ ќе треба со вториот голман да и се спротивстават на „волчицата“.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе