Милан

Проблеми за Милан, Ибрахимовиќ се повреди

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ заработи повреда на тренинг, утре треба да се знае за што точно станува збори и колку време ќе паузира. 

EPA-EFE/MATTEO BAZZI
„Скај Спорт Италија“ информира дека Ибрахимовиќ поради повреда предвреме го завршил денешниот тренинг.
 
Се стравува дека се работи за повреда на ахиловата тетива, но откако ќе ги заврши деталните тестови ќе се знае точно тежината на повредата.
 
Ибрахимовиќ има 38 години и доколку се работи за потешка повреда поради која повторно ќе биде неколку месеци во аут, нема да биде чудно доколку тој одлучи да стави крај на фудбалската кариера.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе