Солшер го планира тимот без најдобриот

Проблеми за Јунајтед пред дербито со Ливерпул, Рашфорд нема да настапи

Оле Гунар Солшер не верува дека ќе го има на располагање Маркус Рашфорд за големото дерби против Ливерпул кое се игра во недела. 

Во недела од 17:30 часот, Манчестер јунајтед му гостува на Ливерпул во големото англиско дерби. 
 
Се очекува Маркус Рашфорд да го пропушти овој дуел поради повреда на грбот.
 
Сметам дека тој нема да биде подготвен. Ќе му дадеме колку време и да треба за комплетно да се опорави“, изјави Солшер.
 
Рашфорд оваа сезона ги почна сите натпревари од Премиерлигата, тој е најдобриот стрелец во тимот на Јунајтед со 20 голови во сите натпреварувања.

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе