Баерн Минхен

Проблеми за Баерн, Левандовски надвор од теренот поради повреда

Роберт Левандовски четири недели ќе биде надвор од фудбалските терени поради повреда на коленото. 

Баерн Минхен потврди дека еден месец ќе биде без Роберт Левандовски откако тој заработи повреда на коленото во победата над Челси.
 
Баерн Минхен соопшти дека ногата на Левандовски десет дена ќе биде имобилизирана по што тој ќе почне со полесни тренинзи, целиот процес на рехабилитација ќе трае околу четири недели.
 
Тој со сигурност ќе го пропушти реваншот против Челси, но Баерн Минхен со победата од 3-0 во Лондон речиси веќе обезбеди четвртфинале.

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе

Во време кога пандемијата на коронавирусот и понатаму е вон контрола, најдобар економски исход на кој би можеле да се надеваме е рецесија која ќе биде подлабока од онаа со финансиската криза во 2008 година. 

повеќе