„АС“ дознава

Проблеми за Атлетико Мадрид, двајцата позитивни случаи се фудбалери

Ливерпул наскоро ќе го официјализира трансферот на левиот бек на Олимпијакос, Костас Цимикас за сума од 13 милиони евра. 

24-годишниот Цимикас беше еден од најдобрите играчи на Олимпијакос оваа сезона, но во Ливерпул ќе се задоволи само со тоа што ќе му биде резерва на Енди Робертсон.
 
Робертсон и Алакесандер Арнолд се промовираа во фантастични бекови и си обезбедија загарантиран првотимски статус, а Ливерпул во овој преоден рок бараше замена за левата бековска позиција.
 
Прво се обидоа да го купат Џемал Луис од Норич но не се договорија за висината на обесштетувањето.
 
Сега „Скај Спортс“ вели дека Костас Цимикас е на чекор до Ливерпул за сума од 13 милиони евра, наскоро се очекува и официјализирање на зделката.
 

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе