Четири лица завршија зад решетки по едно се уште се трага

Албанска криминална група „оперирала“ по куќите на ѕвездите од Реал и Атлетико, приведени четири лица

Полицијата од Шпанија синоќа приведе четири лица а по уште едно е распишана меѓународна потерница, разбиена е групата која крадеше од домовите на фудбалерите на Реал и Атлетико.

Изминатиов период, неколку фудбалери на Реал и Атлетико беа ограбени додека настапуваа за своите тимови, најчесто кога гостуваа. Крадците од нивните домови си заминуваа со убав плен, односно пари и скапоцен накит.

Полицијата сепак успеа да ги пронајде виновниците и синоќа приведе четири лица, а по уште едно е распишана меѓународна потерница, се работи за албанска криминална група.

При претреси во Мадрид и Толедо, бил пронајден голем дел од украдениот накит, 10.000 евра во кеш и други вредни предмети, помеѓу кои медалот за вицешампион во Лигата на шампиони на Томас Парти од Атлетико Мадрид, како и пасошот на играчот.

Покрај Томас Парти, ограбени изминатиов период беа и Алваро Мората, Лукас Васкез, Иско и Зинедин Зидан.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе