Португалецот планира да го одработи договорот со Јувентус

Пристигна демант: Лага е дека Роналдо бил понуден на Барселона

Луѓе од придружбата на Кристијано Роналдо ги негираат сториите кои се појавија денеска и кои велеа дека Португалецот бил понуден на Барселона, ЦР7 планира да го одработи договорот со Јувентус.

Добро упатениот новинар Гиљем Балаге во разговор со БиБиСи откри дека ЦР7 бил понуден на неколку клубови, помеѓу кои и Барселона.

Неговата плата од 30 милиони по сезона е проблем за Јувентус во време на коронавирус криза, па Жорж Мендеш остварил контакти и опипал терен за нов трансфер на ЦР7.

Сепак, луѓе од придружбата на Кристијано Роналдо за АС ги демантираат ваквите стории. „Тоа е лага“ – порачуваат од кампот на напаѓачот.

Весникот додава дека намерата на Португалецот е да остане во Јувентус и да ги одработи последните две години од договорот. Тој и неговото семејство се среќни во Торино и не планираат да ја променат средината.

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе