Португалецот планира да го одработи договорот со Јувентус

Пристигна демант: Лага е дека Роналдо бил понуден на Барселона

Луѓе од придружбата на Кристијано Роналдо ги негираат сториите кои се појавија денеска и кои велеа дека Португалецот бил понуден на Барселона, ЦР7 планира да го одработи договорот со Јувентус.

Добро упатениот новинар Гиљем Балаге во разговор со БиБиСи откри дека ЦР7 бил понуден на неколку клубови, помеѓу кои и Барселона.

Неговата плата од 30 милиони по сезона е проблем за Јувентус во време на коронавирус криза, па Жорж Мендеш остварил контакти и опипал терен за нов трансфер на ЦР7.

Сепак, луѓе од придружбата на Кристијано Роналдо за АС ги демантираат ваквите стории. „Тоа е лага“ – порачуваат од кампот на напаѓачот.

Весникот додава дека намерата на Португалецот е да остане во Јувентус и да ги одработи последните две години од договорот. Тој и неговото семејство се среќни во Торино и не планираат да ја променат средината.

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе