Трансферот наскоро ќе биде комплетиран

Претседателот на Наполи потврди: Доаѓа Елмас!

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис потврди дека Елиф Елмас оваа недела ќе стане фудбалер на неговиот клуб. 

Само прашање на време е кога Елиф Елмас ќе биде промовиран за нов фудбалер на Наполи.
 
На прашањето дали оваа недела би можел Марко Рог да го напушти Наполи а Елмас да дојде од Фенербахче, Де Лаурентис одговори: „Да, точно е тоа“.
 
Се верува дека трансферот ќе биде комплетиран во наредните денови.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе