„Специјалниот“ се подготвува да му се врати на фудбалот

Претседателот на Лион: Точно е дека Мурињо не одби, имал одбрано друг клуб

Првиот човек на Лион, Жан Мишел Ола ги потврди гласините дека имале неуспешен обид за ангажман на Жозе Мурињо и откри дека Португалецот веќе имал одбрано друг клуб.

Радио Монте Карло синоќа пренесе дека Жозе Мурињо добил понуда да го превзеде кормилото на Лион, но Португалецот само културно се заблагодарил на интересот и кажал НЕ бидејќи сака да се врати во Премиерлигата.

Претседателот на Лион, Жан Мишел Ола потврди дека имал неуспешен обид да го ангажира „специјалниот“ и откри дека Жозе Мурињо веќе има пикарано друг клуб.

„Си разменивме неколку прилично ласкави пораки преку СМС. Но тој не ја прифати нашата понуда за состанок, веќе имал одбрано друг клуб“ – вели првиот човек на Лион.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе