Се опипува теренот за спектакуларен трансфер

Претседателот на Барса побарал совет од Меси и останатите: Што мислите за враќање на Нејмар?

Жозеп Мариа Бартомеу го опипува теренот за враќање на Нејмар, првиот човек на Барсa разговарал со првите ѕвезди на тимот и ги прашал што мислат за идеата Бразилецот одново да го облече дресот на „Каталонците".

Вчера Мундо Депортиво го стави Нејмар на својата насловна страна, пренесе дека напаѓачот на директори, функционери и играчи од Барса им кажал дека сака да се врати. Весникот исто така објасни дека еден ваков трансфер е комплициран но не и невозможен.

Сега на оваа тема се огласи уште еден медиум, во емисијата „Ту Дирас“ на радио станицата РАК 1 била коментирана сторијата на МД и додаден еден важен детаљ.

Претседалот на Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу се консултирал со „тешкашите“ во соблекувалната и ги прашал Меси, Суарез и компанија какво е расположението за потенцијално враќање на Бразилецот на Камп Ноу.

Неопходно е да се надминат бариерите кои во моментов се присутни во регулаторната, политичката, финансиската и пазарната рамка и кои го кочат напредокот кон обновливите извори на енергија.

повеќе

За прв пат имаме постапки за амнестија кои не се водат по службена должност (ex officio), туку по приватна иницијатива на засегнатите странки (ex privata).

повеќе

Причината за загриженост не е дали ЕУ успева да создаде функционални и стабилни земји или не, туку тоа што ангажманот на ЕУ во регионот води кон губење на кредибилитетот на Унијата како меѓународен актер и кон неуспех на нејзината Заедничка надворешна и безбедносна политика.

повеќе