Серија А

Пресврт и шест гола на Сан Сиро, Милан тргна со победа (ВИДЕО)

Милан ја започна одбраната на Скудетото со победа од 4-2 над Удинезе, гостите поведоа по само 90 секунди, но „росонерите" покажаа од шампионската магија и на крајот се радуваа на три бода.

Милан тргна со победа во новата сезона во Серија А, „росонерите“ вечерва славеа против Удинезе со 4-2.

Гостите поведоа по само 90 секунди, но избраниците на Пиоли веднаш одговорија, и по 15 минути игра направија пресврт со головите не Ернандез и Ребиќ.

Пред крајот на првиот дел, Удинезе изедначи преку Масина и најави интересно второ полувреме.

Сепак, Милан се врати во предност веќе на стартот од продолжението на мечот, Диаз искористи една грешка на гостите и реализираше за 3-2 во 46. минута.

Победата беше осигурано во 68. минута, Ребиќ го постигна својот втор гол за 4-2.

На вториот натпревар од 18:30 часот, Аталанта со 0-2 победи на гостувањето кај Сампдорија.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе