Арсенал

Пред крајот на преодниот рок, Арсенал се засили со Соареш

Арсенал го комплетираше трансферот на Седрик Соареш од Саутемптон, десниот бек потпиша на позајмица до крајот на сезоната. 

Иако договорот на Соареш со Саутемптон истекува по крајот на сезоната, тој потпиша на позајмица за Арсенал, а не перманетно.
 
Седрик е дефанзивец со добро искуство во Премиерлигата и се разбира на репрезентативно ниво“, вели техничкиот директор на Арсенал, Еду.
 
„Тој е уште едно силно засилување за нашата дефанзива кој ќе донесе квалитет во составот. Знам дека тој е играч кој игра со апсолутно полна посветеност и енергија“.

Стариот систем е неодржлив затоа што вродува со богатење на поединци наместо на општеството и граѓаните.

повеќе

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе