Ждрепка

Познати се полуфиналните двојки за ФА Купот

Денеска завршија четвртфиналните натпревари од ФА Купот, а веднаш се извлечени и полуфиналните дуели.

Челси ќе игра против Манчестер Сити, а Лестер за финале ќе се бори со Саутемптон.

Полуфинале ФА Куп:

Челси - Манчестер Сити

Лестер - Саутемптон

Полуфиналните натпревари се играат викендот на 17-18 април на Вембли, каде што ќе биде и финалето на 15. мај.

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе

Енергетската сиромаштија е значително поприсутна во централна, источна и југоисточна Европа, покажува последното истражување.

повеќе