Ждрепка

Познати се полуфиналните двојки за ФА Купот

Денеска завршија четвртфиналните натпревари од ФА Купот, а веднаш се извлечени и полуфиналните дуели.

Челси ќе игра против Манчестер Сити, а Лестер за финале ќе се бори со Саутемптон.

Полуфинале ФА Куп:

Челси - Манчестер Сити

Лестер - Саутемптон

Полуфиналните натпревари се играат викендот на 17-18 април на Вембли, каде што ќе биде и финалето на 15. мај.

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе