ЛИГА ЕВРОПА ЖДРЕПКА

Познати полуфиналните двојки од Лига Европа, Манчестер јунајтед ја доби Селта

Денеска во Нион беше извршена и ждрепката за полуфиналните натпревари од Лига Европа, Манчестер јунајтед за противник го доби тимот на Селта.

Познати се полуфиналните двојки во Лига Европа, четирите екипи дознаа која ќе им биде последната пречка за пласман до финалето од најмасовното натпреварување.
 
Манчестер јунајтед ќе игра против Селта, Ајакс за противник ќе го има Лион.
 
Полуфинале Лига Европа:
 
Ајакс - Лион
Селта - Манчестер јунајтед
 
Првите натпревари се играат на 4. мај, реваншите се седум дена подоцна.

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе

Во САД и во многу европски земји, просечните плати стагнираат, и покрај тоа што многу од економиите закрепнаа од финансиската криза од 2008 година.

повеќе

(Полемика: „Стратегија за прашањето на користење на уставното име на Република Македонија во ООН“, Игор Јанев, МКД.мк, 11 ноември 2017)

повеќе