Лига Европа квалификации

Познати можните противници на Академија Пандев, Македонија ЃП и Шкупи во второто коло

Академија Пандев, Македонија Ѓорче Петров и Шкупи ги дознаа можните противници за второто квалификациско коло од Лига Европа.

Македонските екипи синоќа ги дознаа противниците во првото квалификацико коло, а денеска оние со кои ќе играат ако го добијат првиот дуел.
 
Ако Академија Пандев го помине Зрињски, во второто квалификациско коло ќе игра против холандскиот Утрехт.
 
Ако Македонија Ѓорче Петров биде подобра од Алашкерт во втората рунда ќе игра со победникот од дуелот меѓу Стеауа од Романија и Милсами од Молдавија.
 
Доколку Шкупи го совлада Пјуник, следниот противник ќе им биде Јаблонец од Чешка.

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе