ФА Куп ждрепка

Познати четвртфиналните двојки од ФА Купот, Манчестер јунајтед повторно гостува

Веднаш по дуелот меѓу Челси и Манчестер јунајтед беше извршена ждрепката за четвртфиналето од ФА Купот. 

Манчестер јунајтед вечерва го победи Челси на Стемфорд Бриџ и се пласираше во следната рунда од ФА Купот, а таму за противник го доби Волверхемптон, тимот на Оле Гунар Солскјер повторно ќе ја има улогата на гостин.
 
Најсериозниот конкурент за трофејот во ова натпреварување на Јунајтед, градскиот ривал Манчестер Сити ќе му гостува на Свонси.
 
ФА Куп четвртфинале:
 
Милвол - Брајтон
Волвс - Манчестер јунајтед
Ватфорд - Кристал Палас
Свонси - Манчестер Сити

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе