Бараж за пласман на СП

Познат е терминот за мечот меѓу Македонија и Италија

Ждрепката не беше како што посакувавме, Македонија треба да направи вистинска сензација за да дојде до Светското првенство, имавме „среќа“ во нашата група да се двата последни европски шампиони.

По вчерашната ждрепка за баражите, сега се познати и термините за сите натпревари.

Полуфиналето против Италија ќе го играме на 24. март во вечерен термин од 20:45.

Доколку успееме да ја изненадиме Италија и да се пласираме во финалето од групата, ќе играме во Португалија или Турција на 29. март од 20:45 часот.

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе