Премиерлига

Познат е распоредот за новата сезона во Премиерлигата, Сити му гостува на Тотнем во првото коло

Манчестер Сити од Северен Лондон ќе ја почне одбраната на титулата во Премиерлигата, му гостуваат на Тотнем во првото коло. 

Новата сезона во Премиерлигата започнува на 14. август. Дербито од првото коло се игра во Лондон каде Тотнем ќе го пречека Манчестер Сити.
 
Манчестер јунајтед го пречекува Лидс, во лондонски дуел Челси игра дома со Кристал Палас, Лверпул гостува кај Норич, а Арсенал кај Брентфорд.
 
Прво коло:
Брентфорд - Арсенал
Барнли - Брајтон
Челси - Кристал Палас
Евертон - Саутемптон
Лестер - Вулверхемптон
Манчестер јунајтед - Лидс
Њукасл - Вест Хем
Норич - Ливерпул
Тотнем - Манчестер Сити
Ватфорд - Астон Вила
 
Целиот распоред можете да го погледнете на овој ЛИНК.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе