Лига на шампиони

Познат е распоредот на осминафиналните мечеви во ЛШ

Денеска беа извлечени осминафиналните двојки во Лигата на шампионите, а сега е познат и распоредот на одигрување на мечевите. 

Нокаут фазата започнува на 16 февруари со дуелите меѓу Лајпциг - Ливерпул и Барселона - ПСЖ, реваншите од овие мечеви се играат на 10 март.
 
Ден подоцна играат Порто против Јувентус, Севиља против Барселона.
 
На 23 февруари на програмата се дуелите Лацио - Баерн и Атлетико Мадрид - Челси, а следниот ден Борусија Менхенгладбах го пречекува Сити, а Реал Мадрид гостува кај Аталанта.
 
Распоред на осминафиналните натпревари:
 
16 февруари и 10 март
Лајпциг - Ливерпул
Барселона - ПСЖ
 
17 февруари и 9 март
Порто - Јувентус
Севиља - Борусија Дортмунд
 
23 февруари и 17 март
Лацио - Баерн
Атлетико Мадрид - Челси
 
24 февруари и 16 март
Борусија Менхенгладбах - Манчестер Сити
Аталанта - Реал Мадрид

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе