Напаѓачот завршил зад решетки

Повремениот македонски репрезентативец, Ејупи приведен во Хрватска, претепал човек за паркинг место

Медиумите од Хрватска пренесуваат дека Музафер Ејупи синоќа бил приведен во полиција поради инцидент во центарот на Копривница, фудбалерот со уште еден пријател претепал човек за паркинг место.

Музафер Ејупи вчера завршил зад решетки. Медиумите од Хрватска пренесуваат дека напаѓачот на Славен Белупо заедно со пријател претепале жител на Копривница. Инцидентот се случил во центарот на градот, а причината била расправија за паркинг место.

Полицијата без да открива детали соопшти дека 53 годишен човек се здобил со сериозни повреди, и дека две лица се приведени.

Сега ќе се испитува во каква мера била инволвираноста во тепачката на повремениот македонски репрезентативец и од тоа ќе зависи казната која ќе биде одредена за фудбалерот.

Музафер Ејупи настапува во Хрватска од 2015 година, по една година помината во Славен Белупо, се пресели во Осјек, за ова лето одново се врати во тимот од Копривница.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе