Реал Мадрид

Повредата на Азар е сериозна, Белгиецот можеби ја заврши сезоната

Реал Мадрид преку официјалната страна информираше за повредата на Еден Азар, тој со сигурност ги пропушта престојните две големи пресметки, а можеби и веќе ја заврши сезоната. 

Реал Мадрид ќе биде без Азар против Манчестер Сити и Барселона, но и во следните натпревари.
 
Се работи за пукнатина во зглобот. Реал Мадрид излезе со првични детали, но очекуваат и уште информации.
 
„По направените тестови на нашиот фудбалер Еден Азар од медицинскиот тим на Реал Мадрид дијагностицирана е пукнатина во десната дистална фибула. Се чекаат нови информации“, стои во соопштението на кралскиот клуб.
 
Се уште не е соопштено колку точно ќе паузира, но се прогнозира дека најмалку два месеци ќе биде во аут, можеби и нема да се појави веќе на теренот оваа сезона.
 
Азар се повреди на синоќешниот меч против Леванте кој Реал Мадрид го загуби со 1-0. 

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе