Добри вести од Загреб

Повредата на Адеми не е сериозна, од Динамо Загреб се надеваат дека тој ќе игра и против Виљареал

Од Динамо Загреб се надеваат дека нивниот капитен Аријан Адемим ќе биде подготвен за реваншот против Виљареал, а тоа значи дека повредата не е сериозна. 

Тренерот на Динамо Загреб ја исплаши и македонската јавност кога рече дека повредата на Адеми изгледа сериозно. Се стравуваше дека можеби се работи и за скршеница на стопалото, а ако беше таква дијагнозата тој ќе го пропуштеше и Европското првенство.
 
Сепак, не се работи за никаква скршеница, од Динамо Загреб се надеваат дека Адеми ќе биде подготвен за мечот во четврток против Виљареал.
 
„Адеми доби незгоден удар и има оток на зглобот, но лекарскиот тим на Динамо прави напор тој што побрзо да ја санира повредата. Имаме трка со времето, но се надеваме дека Адеми ќе биде подготвен за во четврток“, велат од Динамо Загреб за хрватскиот портал „24 сата“.

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе