Златна топка

Повеќе од 200.000 луѓе досега се потпишаа на петицијата на Левандовски да му биде дадена Златна топка за 2020 (ФОТО)

Општ е впечатокот дека Роберт Левандовски е „ограбен“ кога станува збор за Златната топка од минатата сезона кога Франс фудбал одлучи да нема доделување на престижната награда.

Организаторот на манифестацијата Златна топка, „Франс фудбал“ лани одлучи да не ја додели наградата поради пандемијата на ковид-19.
 
Ова беше несфатлив потег со оглед на тоа дека натпреварите се одиграа во сите првенства освен во француското кое и онака е неважно за освојување на големата награда.
 
Роберт Левандовски имаше убедливо најдобра сезона и требаше да ја добие Златната топка, но напаѓачот на Баерн Минхен остана со празни раце.
 
Тој беше блиску и оваа сезона, загуби со само 33 гласа од Лео Меси. Полјакот имаше две фантастични сезони, а ниту една Златна топка.
 
На интернет се покрена петиција да му се даде Златна топка на Левандовски за 2020 година. Ова не е желба само на стотици илјади потпишани на петицијата, таквиот став го делат и многумина од фудбалските критичари, а и самиот Меси јавно го кажа.
 
На петицијата веќе се потпишани повеќе од 200.000 луѓе. Ако сакате и вие да се потпишете, тоа можете да го направите на овој ЛИНК.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе