На социјалните мрежи го искажаа своето незадоволство

Потегот на Модриќ кој ги налути навивачите на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Еден детаљ од синоќешниот натпревар помеѓу Франција и Хрватска не им се допадна на навивачите на Реал Мадрид, Лука Модриќ му побара дрес на Килијан Мбапе и тоа на полувремето.

Килијан Мбапе требаше да биде новиот херој на навивачите на Реал Мадрид, многумина го видоа во белиот дрес, но Французинот на крајот реши да ги одбие „кралевите“ и да ја продолжи соработката со ПСЖ.

Па тој стана омразен лик, има и такви кои сметаат дека Реал Мадрид веќе никогаш не треба да се обиде да го ангажира Килијан Мбапе.

Верните навивачи на Реал Мадрид сега се разочарани и од еден потег на нивната икона Лука Модриќ на синоќешниот натпревар помеѓу Франција и Хрватска. На крајот од првото полувреме, двајцата во прегратка се упатија кон тунелот и Лука Модриќ го побара дресот на Килијан Мбапе.

Ова не помина добро кај „мадридистите“ кои на социјалните мрежи го искажаа своето незадоволство и сметаат дека ако веќе се разменувале дресови, Килијан Мбапе е тој што трбеа да го побара дресот од Лука Модриќ.

 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе