Иако се второ место на табелата

Поразот од Струга му пресуди, Шкупи му врачи отказ на Бајрами

Раководството на Шкупи незадоволно од резултатите на стартот од сезоната го отпушти тренерот Мухарем Бајрами. 

Фото: ФК Шкупи
Поразот од 2-0 на гостувањето кај Струга му пресуди на Бајрами.
 
„По вчерашниот пораз на нашиот тим од Струга ТЛ, клубот одлучи да го отстрани Мухарем Бајрами од позицијата тренер. Му благодариме на тренерот Мухарем Бајрами за неуморната работа и допринос за време на овој период, му посакуваме успех во кариерата“, стои во соопштението на Шкупи.
 
Шкупи е второ место на табелата со четири бода заостанување зад Шкендија. Раководството на клубот очигледно цели кон шампионската титула.

Легенда под Главна слика

Фото: ФК Шкупи

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе

Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата.

повеќе

Мицкоски треба да побара собраниска расправа за односите со Бугарија или во перцепцијата на јавноста ќе биде изедначен со Заев. Лидерските средби не се институционална форма.

повеќе