Примера

Пораз на Трајковски и Мајорка, Реал Сосиедад си замина со целиот плен (ВИДЕО)

Со гол примен во финишот, Мајорка на свој терен загуби од Реал Сосиедад со 1-0, Александар Трајковски одигра повеќе од половина час. 

По победничкиот старт на сезоната, Мајорка и Александар Трајковски загубија на свој терен од Реал Сосиедад.
 
Голот беше дело од Одегард во 83. минута од натпреварот.
 
Александар Трајковски од клупата го почна овој натпревар но беше првата замена, во игра влезе во 58. минута но не успеа да му помогне на својот тим да постигне гол.
 

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе