Македонскиот капитен во центарот на вниманието

Поранешниот клубови на Пандев немаат мир од Македонецот, Џенова го победи и Интер (ВИДЕО)

По Лацио, настрада и Интер, Џенова врза две победи, а македонскиот капитен Горан Пандев повторно е во центарот на вниманието поради тоа што тресеше уште еден свој поранешен тим.

Џенова со 2-0 го победи Интер во денешниот вечерен натпревар од Серија А, Горан Пандев беше јунак на својот тим.
 
Резултатот беше отворен пред самиот крај на првото полувреме кога по асистенција од Шкрињар, Ранокија си постигна смешен автогол.
 
По 15 минути игра во второто полувреме, Лаксалт асистираше до Горан Пандев кој погоди и го постави конечниот резултат од 2-0.
 
Пандев во минатото коло стрелаше против Лацио, а вечерва против Интер. На македонскиот фудбалер му остана уште Наполи за оваа сезона да погоди против сите свои поранешни клубови кои сега се во Серија А.
 

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе