Трагична вест од Србија

Поранешен српски фудбалер се самоуби со пиштол во стан во Белград

38-годишниот фудбалер Миљан Мрдаковиќ си го одзема животот откако во својот став во Белград си испукал куршум во главата. 

Српските медиуми информираат за трагичен настан во Белград, Миљан Мрдаковиќ кој има настапи и за српската репрезентација се самоубил.
 
Во неговиот стан тој седнал на својот кревет пред неговата девојка, и рекол „не можам повеќе“, го земал пиштолот и си пукал во главата.
 
Неговата девојка која била во шок од настанот повикала полиција и брза помош, но тие само констатирале смрт.
 
Се уште не е позната причината поради која фудбалерот одлучил да си го одземе животот.
 
Дел од клубовите на Мрдаковиќ каде што играше се Андерлехт, Гент, Салцбург, Макаби Тел Авив, ОФК Београд, Виторија Гимараеш, АЕК Ларнака, Војводина...
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе