Јувентус

Поради Кулушевски, Бернардески ќе си оди од Јувентус

Според „Скај Спорт Италија“, Федерико Бернардески ќе си замине од Јувентус ова лето бидејќи на негово место од следната сезона ќе игра Дејан Кулушевски.

Кулушевски уште во јануари потпиша за Јувентус во трансфер вреден 35 милиони евра, но до крајот на сезоната ќе продолжи да игра за Парма, а потоа ќе се пресели во Торино.

Според италијанскиот трансфер експерт „Џанлука Ди Марцио“, пристигнувањето на Кулушевски во Јувентус ќе значи заминување на Бернардески.

Тој во Јувентус пристигна во 2017 година за 40 милиони евра од Фиорентина, но под водство на Маурицио Сари не импресионираше иако беше пробан на повеќе позиции.

Се шпекулира дека заинтересиран за Бернардески е Милан.

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе