Поради полицискиот час, ФФМ ги помести термините на натпреварите од домашните првенства

Поради новите мерки на владата, Комисијата за натпревари при ФФМ ги промен термините на натпреварите од домашните првенства кои треба да се играат во наредните две недели. 

„Ве информирамe дека Комисијата за натпревари на ФФМ поради засилувањето на антиковид-мерките од страна на владата и воведување на полициски час на територијата на цела држава со почеток од 20:00-05:00 часот наутро  одлучи сите натпревари во сениорска конкуренција од Прва МФЛ, Втора МФЛ Исток и Запад и Куп на Р.Македонија  да започнуваат од 13:00 часот. 
 
Одлуката стапува на сила веднаш“, стои во соопштението на ФФМ.

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе