Легендарниот Шкот не можел да поднесе како неговиот тим е целосно надигран

Понижениот Фергусон со шише вино ја ублажувал болката од срамните 0-3 на Сити среде Олд Трафорд

Медиумите од Англија пренесуваат дека Сер Алекс Фергусон се чувствувал понижен од водството на Манчестер Сити од 0-3 на Олд Трафорд па не сакал да седи во свечената ложа и се упатил во својата канцеларија да ја ублажи болката со шише вино.

Шкотот често може да се види на трибините како го следи својот Манчестер јунајтед, во вторникот беше на Олд Трафорд за големото градско дерби во полуфиналето од Лига Купот.

Но престојот на Сер Алекс Фергусон во свечената ложа воопшто не бил пријател откако „граѓаните“ им одржаа лекција на „ѓаволите“, целосно го надиграа лутиот ривал и до полувреме имаа висока предност од 0-3.

Медиумите од Англија сега пренесуваат дека Сер Алекс Фергусон се чувствувал понижен не сакал и не можел да ги гледа директорите на Манчестер Сити крај себе во свечената ложа и на паузата се упатил во својата канцеларија каде со шише црвено вино се обидел да ја ублажи болката.

„Сер Алекс Фергусон гледаше само како побрзо да се упати во својата канцеларија, не сакаше да се соочи со никого и преферираше да биде некаде на друго место. За разлика од него, господинот Ед Вудворд одстана и се држеше за глава со рацете“ – вели извор кој имал прилика да ги прати случувањата во свечената ложа на Олд Трафорд.

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе