Борусија Дортмунд

Помалиот Азар потпиша за Борусија Дортмунд

Борусија Дортмунд потпиша петгодишен договор со Торган Азар кој доаѓа од Борусија Менхенгладбах. 

Помалиот брат на Еден Азар имаше одлична сезона во Бундеслигата, на 35 натпревари постигна 13 гола и имаше 12 асистенции.
 
Тој го привлече вниманието на повеќе екипи, а до неговиот потпис стигна Борусија Дортмунд.
 
Тие во него гледаат замена за Кристијан Пулишиќ кој е нов играч на Челси.

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе