Серија А

Полесно од ова не можеше, Кристијано Роналдо го запиша деби голот во Калчото (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо се радува на својот првенец во Серија А, прва жртва на Португалецот е Сасуоло, гостите му подарија гол на ЦР7 со една несмасна реакција.

Во четвртото коло, ЦР7 конечно се израдува на својот првенец во Серија А. Прва жртва на Кристијано Роналдо е Сасуоло.

Голот всушност е подарок, откако еден играч на гостите реагираше несмасно и во намера да ја исфрли топката во гол-аут, ја погоди стативата, а топката се одби до осамениот Кристијано Роналдо кој од два метри рутински ја затресе празната мрежа.

Причината за загриженост не е дали ЕУ успева да создаде функционални и стабилни земји или не, туку тоа што ангажманот на ЕУ во регионот води кон губење на кредибилитетот на Унијата како меѓународен актер и кон неуспех на нејзината Заедничка надворешна и безбедносна политика.

повеќе

Зошто егзистирањето на Северна Македонија „во духот на Преспанскиот договор“ ќе значи фактичко постоење на една орвеловска држава?

повеќе

Како граѓани на независна и суверена Република Македонија веќе се навикнавме постојано да живееме во секојдневни тензии и стресови.

повеќе