Аргентинецот наскоро може да му биде противник на Тотнем

Покетино сака да се врати во Премиерлигата, чека добра понуда

Поранешниот тренер на Тотнем, Маурисио Покетино би сакал повторно да работи во Премиерлигата, тој ја следи ситуацијата и чека понуда. 

Иако не освои титула со Тотнем, Покетино беше фантастичен тренер за Спарс кои ги водеше до финалето од Лигата на шампионите и постојано играше во елитното европско натпреварување. 
 
Поради лошите резултати оваа сезона раководството одлучи да го замени со Жозе Мурињо, но тој со задоволство повторно би работел во Англија.
 
„Да бидам искрен, би сакал да работам во Премиерлигата. Знам дека ќе биде тешко, но во овој момент чекам и ќе видиме што ќе се случи“, вели Покетино.
 
„Овој период го користам за себеси и да се подготвам бидејќи во фудбалот секогаш може да се случи нешто и треба да бидете подготвени“.
 
„Подготвен сум и го чекам новиот предизвик. Верувам дека следниот предизвик ќе биде фантастичен“.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе