Тотнем

Покетино џуниор потпиша нов договор со Тотнем, татко му се врати во клубот да го одбележи тој момент

Новак Ѓоковиќ го помести датумот за вториот тест за коронавирус, повторно ќе се тестира кога ќе поминат 14 дена од самоизолацијата. 

Маурицио Покетино, кој речиси има и исто име со својот татко, денеска потпиша нов договор со Тотнем.

Договорот на 19-годишниот крилен играч истекуваше утре, но тој ќе остане во Тотнем и покрај тоа што татко му доби отказ во ноември.

Интересно, на потпишувањето на новиот договор на Покетино Џуниор беше и неговиот татко облечен во маичка на Тотнем.

Младиот Покетино се уште нема настап за првиот тим на Тотнем, тој е офанзивец што игра на крилните позиции а Мурињо во моментов на располагање ги има Сон, Бегвајн, Мура и Ламела.

Другиот син на Маурисио Покетино, Себастијано работеше како кондиционен тренер на првиот тим, но тој си замина кога неговиот татко доби отказ.

Останува да видиме дали и кога Мурињо ќе му даде шанса во првиот тим на Покетино Џуниор.

 
 
 
View this post on Instagram

Looking forwards to the new season. #COYS

A post shared by Maurizio Pochettino (@maurizio.8) onJun 29, 2020 at 5:38am PDT

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе