ПРЕДВРЕМЕ ГО ЗАВРШИ НАТПРЕВАРОТ

Погба се повреди против Базел, нови главобoлки за Мурињо

Најскапото засилување во историјата на „Црвените ѓаволи" издржа само дваесетина минута против Базел во Лигата на шампионите, Пол Погба пред време го заврши натпреварот поради повреда

Пол Погба имаше чест да ја носи капитенската лента на враќањето на Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите, но тој нема по убаво да го памети овој натпревар.

Французинот се пожали на болки и беше заменет во 19. минута. Медиумите од „Островото“ пишуваат дека се работи за повреда на задната ложа.

Деталните тестови во следните денови ќе треба да покажат за што точно се работи и колку време Пол Погба ќе биде надвор од стројот.

Ова повеќе не е „бегалска криза" ниту „криза за управување со бегалци". Сега веќе е хуманитарна криза по сите дефиниции.

повеќе

Али Ахмети на средбите со Тачи и Харадинај изразил уверување дека македонските Албанци се подготвени да имаат блиска соработка со Косово во насока на проширување на влијанието на албанскиот фактор.

повеќе

Сега треба лидерите во Скопје, Атина, Брисел, па дури и во Вашингтон да осигурат дека храброста што ја покажаа македонските граѓани нема да биде залудна.

повеќе