Премиерлига

Погба направи смешен пенал, Гринвуд за историја, само бод за Манчестер јунајтед против Вест Хем (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед одигра 1-1 на домашен терен против Вест Хем па сега не треба да загуби од Лестер за да обезбеди настап во Лигата на шампиони, младиот Мејсон Гринвуд испиша историја.

„Ѓаволите“ киксираа против Вест Хем, одиграа само 1-1, но и ова може да им биде доволно за топ четири пласман и настап во Лигата на шампиони. Избраниците на Солшер сега не треба да изгубат на гостувањето кај Лестер во последното коло. 

Вечерва на Олд Трафорд, „чеканите“ поведоа кон финишот на првиот дел откако Погба направи пенал а Антонио погоди од белата точка. 

Манчестер јунајтед се врати во игра веќе на стартот од вториот дел, Гринвуд одлично комбинираше со Марсијал и биеше прецизно по земја за 1-1. Младиот Англичанец со овој гол им се придружи на легендите како Џорџ Бест, Брајан Кид и Вејн Руни, кои како тинејџери имале по 17 погодоци во една сезона. 

До крјаот на натпреварот, двата тима имаа свои шанси за победа, но мрежите мируваа.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе