Ѕвездата на Јунајтед го поздрави нашиот Јане

Погба му се обрати на малиот Јане: Горд сум на тебе пријателе (ФОТО)

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба со објава на својот инстаграм профил го поздрави малиот Јане Велковски поради неговиот говор на самитот на Обединетите нации. 

Нашиот Јане Велковски како застапник на децата со инвалидитет од Македонија, зборуваше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетите нации во Њујорк како дел од прославата за одбележување на Светскиот ден на детето.
 
Говорот го слушна и Пол Погба кој преку инстаграм стори го поздрави неговиот пријател Јане.
 
 
Претходно на покана на Погба, Јане Велковски беше на Олд Трафорд на натпревар на Манчестер јунајтед.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе