„Старата дама“ сега ќе треба да продаде неколку играчи

Погба кажал ДА на Јувентус, Французинот сака да се врати во Торино

Пол Погба сака одново да го облече дресот на Јувентус, Кориере дело Спорт пренесе дека Французинот му кажал ДА на спортскиот директор Фабио Паратичи за враќање во Торино.

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи минатата недела беше во Коња за натпреварот помеѓу Турција и Франција во квалификациите од Европското првенство.

Медиумите од Италија пишуваа дека на неговата агенда се Мерих Демирел и Пол Погба. Дефанзивецот на Сасуоло и Турција од поодамна е желба на „Старата дама“ и се говори дека неговиот трансфер практично е договорен. Што се однесува до Французинот, тој е сонот на лидерите на клубот за нова бомба.

Според пишувањата на Кориере дело Спорт, Фабио Паратичи разговарал со Пол Погба и добил ДА од играчот за враќање во Торино. Сега спортскиот директор треба да скрои план како да собере средства за комплетирање на зделката.

Весникот пишува дека Манчестер јунајтед бара најмалку 150 милиони евра за услугите на фудбалерот од средниот ред, па ова значи дека Фабио Паратичи ќе треба да продава. Овој список е долг со имиња како Жоао Кансело, Даглас Коста, Хуан Квардадо, Матија Перин и Марио Манџукиќ, а можеби ќе треба да се жртвува и големо име како Пауло Дибала.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе